تبلیغات
sadreh - هتل «پوئرتا امریکا»

امروز:

هتل «پوئرتا امریکا»

» نوع مطلب : هتل ها ،

هتل «پوئرتا امریکا»

ساخت هتل «پوئرتا امریکا» پروژه عظیمی بود که با همکاری 19 شرکت سرشناس مهندسی 

معماری و طراحی داخلی جهان و با صرف هزینه 75 میلیون یورو توسط گروه سیکلن بر پایه

 آزادی در انتخاب طرح ها و اشکال مختلف صورت گرفت. تمام طبقات این هتل دارای نقشه ای

مشابه بوده و شامل یک لابی مرکزی و دو راهرو در اطراف آن است که به اطاق های

 هتل منتهی می شوند. با وجود این هر یک از طبقات با استفاده از مواد، رنگها و اشکال متنوع

 چهره ای متفاوت از مفهوم"هتل" را به نمایش می گذارند.

مدیر این گروه معتقد است این هتل محلی است که در آن مهندسین معماری و طراحان داخلی رویاهای خود را در زمینه طراحی به واقعیت تبدیل کرده و آن را به نمادی برای بزرگداشت اصول معماری، طراحی و آزادی تبدیل کرده اند. به ندرت ممکن است که انتظارات از یک پروژه تجاری تا این حد بالا باشد ولی دلیل این توقع بالا چیزی فراتر از حضور مهندسین معماری سرشناس و میزان سرمایه گذاری کلان در این پروژه بوده است. کلمه آزادی که در ساخت این محل به آن تکیه شده صرفا یک کلمه عامه پسند و تبلیغاتی نبوده است بلکه این هتل نقش عمده ای در بازسازی شهر مادرید پس از خرابی های ناشی از بمب گذاری خطوط راه آهن شهر در سال 2004 ایفا کرده است. انتظار می رفت که پس از سرمایه گذاری های گسترده در موزه های شهر مادرید سال 2004 سالی پربار در صنعت جهانگردی آن باشد. البته شهر مادرید در طول سالیان متمادی همواره در زمینه مهندسی معماری و سطح ارتقاء شهر دنباله رو شهر بارسلون بوده و ظاهرا با اصول پیشرفته طراحی هتل ها که در سایر شهرهای اروپایی باعث احیاء صنعت جهانگردی شده آشنایی کافی نداشته است و متاسفانه درست در زمانی که شهر مادرید در پی رفع این نقیصه برآمده بود بمب گذاری در خطوط راه آهن شهر موجب یک شوک روحی برای اهالی آن شد. بنابراین هتل «پوئرتا امریکا» تنها محلی برای ارضاء جاه طلبی های طراحان و سازندگان آن و یا ساختمانی حیرت انگیز برای اهالی شهر نیست بلکه نمادی زیبا از تولد دوباره یک شهر است.

گروه «سیلکن» هتل پوئرتا امریکا را اولین هتل چندملیتی اسپانیا می داند که طراحانی از امریکا، آسیا، استرالیا و سراسر اروپا را گردهم آورده است. این هتل معرف شخصیت های بزرگ در طراحی مدرن است و با به خدمت گرفتن طراحان مختلف جهت ساخت هر یک از طبقات دوازده گانه در حقیقت مجموعه ای از سبکهای متنوع را در خود گنجانده است. گروه «سیلکن» به دنبال ایجاد هماهنگی در طراحی طبقات مختلف هتل نبود و حتی از طراحان خواسته بود که از ارتباط با یکدیگر در این زمینه خودداری کنند. صرف نظر از نحوه برخورد با غرور طراحانی چنین سرشناس که همواره یکی از مشکل ترین اصول در مدیریت یک پروژه است ایجاد ساختمانی با این همه طرح های مختلف کار چندان آسانی نبوده است. «ژان نوول»، طراح نمای ساختمان، سعی برآن داشت که در طرح خود اصول آزادی و چندملیتی را به نمایش درآورد. این نما شامل بلوکهای رنگی متفاوتی است که به سمت بالا با رنگهای نارنجی و زرد و به سمت پایین با رنگهای آجری غلیظ و بنفش ساخته شده اند. بخش های مختلف نمای ساختمان با گزیده هایی از شعر«آزادی» اثر«پل الوار» پوشانده شده که به زبانهای مختلف از جمله فرانسوی، انگلیسی، چینی و عربی(یادآور خطاطی اسلامی) نوشته شده اند. نمایش آزادی و دموکراسی و حضور همه جانبه فرهنگ های مختلف نیز در طراحی این نما مدنظر بوده است.

فضای درونی هتل بسیار پیچیده و درهم است ولی این مشکل با حضور یک طراح داخلی یعنی «جان پاوسان» تا حدی برطرف شده زیرا او با طراحی ساده خود در بخشهای عمومی هتل تنوع طرحها در طبقات مختلف را تا حدی تعدیل کرده است. بعضی از منتقدان این پروژه براین باورند که تعدادی از طراحان سرشناس تر این هتل صرفا درپی اعمال سبک طراحی مخصوص خود در قالب ساختار یک هتل بوده اند. البته ممکن است که به دلیل کثرت سبکهای مختلف طراحی تمامی بخش های هتل مورد پسند همگان نباشد ولی به همین دلیل یافتن نقاط دیدنی و جذاب فراوان در آن نیز کاری چندان دشوار نیست به خصوص با توجه به اینکه تعدادی از طراحان کمتر شناخته شده در این پروژه خلاقیت های طراحی خود را در جمع بزرگان این رشته به نمایش گذاشته اند.

«اوا کاسترو» و «هولگر کهن»از استودیو طراحی «پلاسما» در شهر لندن اصول طراحی را در این محل زیرپا گذاشته اند و با ایجاد یک راهرو در طبقه چهارم هتل که دیوار آن از بخشهای شکسته و زاویه دار با پوشش فولادی ساخته شده ساختار خطی و مستقیم رایج در ساخت هتل ها را نادیده گرفته اند. سطوح فولادی دیوار نور تابیده شده به آن را که در طول مسیر راهرو رنگهای متنوعی به خود می گیرد منعکس کرده و بخش هایی متمایز به وجود می آورند که تا درون اطاق ها ادامه می یابند. کف پوش راهرو نیز از قسمتهای متنوعی با رنگها و معانی خاص تشکیل شده است. در طبقه هشتم هتل که توسط «کاترین فیندلی» طراحی شده طراح و متخصص نورپرداز انگلیسی یعنی «جیسن برگز» نیز شیوه دیگری از ایجاد هویت در فضای درونی هتل را بکار گرفته است، بدین صورت که برروی دیوارهای راهرو حسگرهایی نصب شده اند که حرکت میهمانان هتل را در راهرو زیرنظر می گیرند. تصاویر گرفته شده توسط این حسگرها سپس "رقصی از سایه ها" ایجاد می کند که در طول ساعات روز ادامه می یابد و در حقیقت میهمانان هتل را به صورت بخشی از طراحی هتل در می آورد.

بعضی از طراحان قدیمی تر این پروژه هم سعی خود را در این کار دوچندان کرده اند. به خصوص «ران اراد» که اطاق های طراحی شده او در طبقه هفتم شامل یک بخش مرکزی زیبا و روان است که حمام و دستشویی اطاق را استتار کرده و در نتیجه نیاز به پارتیشن های درونی را برطرف کرده اند. بخش های مربوط به سایر طراحان نیز برای اکثر میهمانان هتل شگفت آور و جذاب اند چون بعید است که آنها تاکنون طرح های متعلق به اشخاصی از قبیل «فوستر» و «پاوسون» را در قالب یک فضای داخلی دیده باشند.

همچنین در این راستا می توان به «زاها حدید» که به خطوط روان علاقمند است،«دیوید چیپرفیلد» ترکیبی زیبا از نور و رنگ بوجود آورده، «ویکتوریو» و « لوکینو» محیط گرم و صمیمی برای اتاقها محیا کرده اند،«مارک نیوسان» موادی براق و پرنور در اتاق ها بکار برده.

«ریچارد گلاکمن» با استفاده از مواد سبک فضاهایی شفاف و قابل رویت در اطاق ایجاد کرده، طرح «آراتا ایسوزاکی» گوشه هایی از سنن ژاپنی را دربر می گیرد، «خاویر ماریسکال» و«فرناندو سالاس»عناصری از طراحی گرافیک رنگی را بکار گرفته اند و سرانجام «ژان نوول» که همچنین طراحی فضاهای عمومی طبقه دوازدهم هتل را به همراه مناظر زیبایی از شهر برعهده داشت پیوندی از هنر طراحی معماری و هنر عکاسی را در محل ایجاد کرده است.

البته ممکن است که بتوان از هتل پوئرتا امریکا به خاطر کثرت طرح ها و سبکهای مختلف در آن خرده گرفت و آن را صرفا یک ترفند بازاریابی تلقی کرد ولی این هتل صرف نظر از همه جاذبه های فلسفی خود به عنوان نمادی از آزادی تفکر و احترام به اصول دمکراتیک و جهانی به کار خود ادامه داده و خلاقیت های طراحی بسیاری را در معرض دید همگان قرار داده است.

البته ممکن است که بتوان از هتل پوئرتا امریکا به خاطر کثرت طرح ها و سبکهای مختلف در آن خرده گرفت و آن را صرفا یک ترفند بازاریابی تلقی کرد ولی این هتل صرف نظر از همه جاذبه های فلسفی خود به عنوان نمادی از آزادی تفکر و احترام به اصول دمکراتیک و جهانی به کار خود ادامه داده و خلاقیت های طراحی بسیاری را در معرض دید همگان قرار داده است.

اطاق های طراحی شده توسط « زاها حدید» به اطاق های یک فیلم علمی- تخیلی شباهت دارند یعنی فضایی پوشیده از رنگ سفید، خطوط مواج و پرپیچ و خم که در آن بخش هایی از مبلمان اطاق به یک قطعه اکریلیک LG HI-MACS پیوسته اند.

طراحی فضاهای عمومی و سالنهای کنفرانس در طبقه همکف هتل توسط «جان پاوسون» صورت گرفته که با بکارگیری تعداد کمی مواد، محیطی چشمگیر فراهم کرده و با استفاده از چوب در آن باعث زیبایی بیشتر و بزرگتر جلوه دادن آن شده است.


نوشته شده در : شنبه 24 فروردین 1387  توسط : R.k.    نظرات() .

active component of viagra
چهارشنبه 22 خرداد 1398 07:46 ب.ظ

Hi my loved one! I wish to say that this post is amazing, nice written and come with almost all significant infos. I would like to look extra posts like this .
http://studioitalia.pl/en/firma/cantori
شنبه 31 فروردین 1398 01:26 ب.ظ
スーパーコピー激安ブランド老舗 レプリカ,Nランク,代引き,ルイ?ヴィトン,ロレックス,オメガ,通販専門店
http://www.mindywenderfitness.com/396795952/
شنبه 31 فروردین 1398 01:26 ب.ظ
超人気のLSブランドスーパーコピー優良店
http://www.myvibor.ru/usluqi.php
شنبه 31 فروردین 1398 01:24 ب.ظ
プラダ服コピー,ミュウミュウ服コピー,ブランドメンズ服コピー,ブランドコピー服,コピーブランド服,スーパーコピー服のブランドコピー服は本物と同じ!
http://tumorzentrum-zwickau.de/fortbildungsarchiv
شنبه 17 فروردین 1398 05:17 ب.ظ
ブランドコピー
chocolate
جمعه 14 اردیبهشت 1397 04:01 ق.ظ
Nice blog here! Also your web site loads up very fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my site loaded up as quickly as yours lol
livejasmin credit hack free
جمعه 4 اسفند 1396 02:41 ق.ظ
همه چیز با وضوح بسیار روشن چالش ها بسیار باز است.
این واقعا آموزنده بود. سایت شما بسیار مفید است.
با تشکر از شما برای به اشتراک گذاری!
hack clash royale
سه شنبه 9 آبان 1396 05:19 ب.ظ
وای، این پاراگراف خوب است، خواهر من چنین چیزهایی را تحلیل می کند، بنابراین
من می خواهم او را مطلع سازم.
std testing centers
دوشنبه 8 آبان 1396 09:13 ب.ظ
سلام دوست من! من می خواهم بگویم که این پست بسیار جذاب است، خوب نوشته شده است و تقریبا همه اطلاعات مهم را دریافت می کند.
من می خواهم پست های اضافی مانند این را ببینم.
real psychic readings
دوشنبه 8 آبان 1396 08:59 ب.ظ
سلام به هر کس، واقعا برای من مناسب است
برای پرداخت سریع بازدید از این صفحه وب، حاوی اطلاعات ارزشمند است.
myfreecams token generator
یکشنبه 30 مهر 1396 05:33 ب.ظ
سلام! آیا می دانید اگر هر پلاگین برای محافظت در برابر هکرها ایجاد کند؟
من در مورد از دست دادن همه چیزهایی که به سختی کار کرده ام، منفعلانه هستم. هر راهنمایی؟
cheap psychic readings
شنبه 18 شهریور 1396 07:13 ب.ظ
That is a great tip particularly to those fresh to
the blogosphere. Short but very accurate information…
Appreciate your sharing this one. A must read post!
std testing near me
شنبه 18 شهریور 1396 01:35 ب.ظ
من این پست را به طور کامل در مورد مقایسه ی جدیدترین خواندن خواندم
و فن آوری های قبلی، این مقاله قابل توجه است.
private std screening
شنبه 18 شهریور 1396 02:13 ق.ظ
با این حال، شما به نظر میرسید که این افراد به خوبی آگاه هستند
شما می دانید که شما در مورد صحبت کردن هستید با تشکر
cheap telephone psychics
شنبه 18 شهریور 1396 12:04 ق.ظ
این نوشتار به کاربران اینترنت برای ساختن وبلاگ جدید و یا حتی یک وبلاگ از ابتدا تا انتها کمک خواهد کرد.
phone psychic reading
جمعه 17 شهریور 1396 11:08 ب.ظ
سلام، من فکر می کنم وب سایت شما احتمالا می تواند باشد
داشتن مشکلات سازگاری مرورگر اینترنت. وقتی نگاهی به تو می کنم
وبلاگ در Safari، به نظر می رسد خوب است اما اگر باز در IE،
برخی از مسائل همپوشانی دارد من فقط می خواستم به شما یک سر سریع بدهم
بالا! کنار آن، وبسایت عالی!
std screening near me
جمعه 17 شهریور 1396 03:19 ب.ظ
این واقعا بسیار پیچیده در این زندگی فعال برای گوش دادن اخبار در تلویزیون، بنابراین من فقط از وب استفاده می کنم به همین دلیل، و
تازه ترین اطلاعات را دریافت کنید.
http://historicalecono04.snack.ws/hammer-toes-pain.html
چهارشنبه 18 مرداد 1396 07:01 ب.ظ
Hello there! Would you mind if I share your blog with my twitter group?
There's a lot of people that I think would really appreciate your content.
Please let me know. Cheers
chaturbatetokenshack.online
پنجشنبه 12 مرداد 1396 08:55 ب.ظ
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace,
when i read this post i thought i could also create comment
due to this brilliant piece of writing.
Ima
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:38 ق.ظ
What's Happening i am new to this, I stumbled upon this I've
discovered It absolutely helpful and it has helped me out loads.
I am hoping to give a contribution & aid different
users like its helped me. Great job.
BHW
جمعه 8 اردیبهشت 1396 04:02 ق.ظ
It's really a great and helpful piece of information. I am happy that you
simply shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this.
Thanks for sharing.
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 10:54 ق.ظ
Hi! I could have sworn I've been to this blog before but after reading through some of
the post I realized it's new to me. Anyways, I'm definitely delighted I found it and I'll be book-marking and checking back frequently!
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 04:46 ق.ظ
Piece of writing writing is also a fun, if you be acquainted with afterward you can write or
else it is complex to write.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 12:36 ب.ظ
certainly like your website but you need to take a look at
the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling problems and
I in finding it very troublesome to inform the reality on the other hand I will definitely
come back again.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر