امروز:

پیست دوچرخه سواری المپیک 2012 لندن

» نوع مطلب : ورزشگاه ها ،

در مراسم افتتاح، قهرمانانی چون سرکریس هوی، ویکتوریا پندلتون ، جیسون کنی و جی بی برای اولین بار مسیر این پیست را رکاب زدند.

سازمان برگزاری بازیهای المپیك کار ساخت اولین سایت پارک المپیک را در زمان مقرر و بر اساس بودجه تخصیصی به پایان رساندند.
همزمان با افتتاح اولین سایت پارک المپیک، دوچرخه سوارانی چون سر کریس هوی ، ویکتوریا پندلتون و جیسون کنی طول مسیر مسابقات 2012 لندن را برای اولین بار در حضور سازمان برگزاركننده بازی های المپیك، رکاب زدند.

سالن مسابقه ورزشگاه با ظرفیت 6000صندلی، میزبان مسابقات المپیک و دوچرخه سواری معلولین 2012 خواهد بود. پس از مسابقه ورزشكاران و مردم می توانند از امکانات محوطه این ورزشگاه از قبیل رستوران، دوچرخه یا موتورسیكلت های اجاره ای و تعمیرگاه آن استفاده كنند. سازمان برگزاركننده بازی های المپیك، ساخت این پرو‍ژه را در ماه مارس 2009 آغاز کرد، كه با تكمیل آن، اولین پروژه این پارک تقریبا 18 ماه قبل از شروع بازی های المپیك راه اندازی شد.
قهرمانان برگزیده تیم دوچرخه سواری بریتانیا و دارندگان مدال بازیهای پکن، سر کریس کرجی ، ویکتوریا پندلتون ، جیسون کنی و راس ادگار ، همراه با ستارگان برگزیده و نام آور تیم دوچرخه سواری جی بی برای اولین بار طول مسیر مسابقات را رکاب زدند. در مراسم افتتاحیه، علاوه بر دوچرخه سواران، مقاماتی چون جان آرمیت، مدیر سازمان برگزاركننده بازی های المپیك؛ سب کاو، رئیس کمیته سازماندهی لندن در بازی های المپیك؛ جرمی هانت ، دبیر دولتی؛ بوریس جانسون شهردار لندن و دیگر مهمانان حضور داشتند.


راحی پیست دوچرخه سواری :
این تیم طراحی پس از شرکت در مسابقه طراحی سال 2007 انتخاب شدند. علاوه بر پیشگامان جهان معماری، نام کریس هوی قهرمان المپیک نیز در لیست معماران انتخابی هیئت منصفه قرار داشت. انتخاب این تیم، اجرای عالی پروژه را با بهترین امكانات میسر می سازد.

هدف این تیم از طراحی پیست دوچرخه سواری سبک و کارآمد، به تصویر كشیدن طرح دوچرخه ای کارآمد بود. سقف متمایز آن هندسه مسیری دوار، با سازه شبکه ای از کابلهای به هم پیچیده و سبک را منعکس می سازد. سازه این سقف با وزن 30 كیلوگرم بر متر مربع در مقایسه با سازه سقف پیست پکن با وزن 65 کیلو گرم بر مترمربع ، بسیار سبكتر می باشد. از پنجره های تمام قد و سراسری این سالن بیضی شكل با گنجایش 6000 صندلی، براحتی می توان چشم اندازهای محیط پارک و افق آسمان شهر لندن را مشاهده کرد. نمای بیرون این پیست به قرینه مسیرمسابقه در داخل سایت مزین به الوارهای چشمگیری از جنس سرو قرمز غربی است.ساخت پیست
سازمان برگزاركننده بازی های المپیك کار ساخت این پیست را در ماه مارس 2009 آغاز کرد – این پیست یکی از آخرین پنج سایت بزرگ و اولین سایت پارک المپیک است که در اوایل سال 2011 به بهره برداری خواهد رسید. 48000 متر مکعب خاكبرداری از زمین این پیست را می توان با خاكریزی 19 استخر شنای مسابقات المپیک مقایسه نمود.

2500 قطعه تیرآهن 12 متری ساختار پیست را تشكیل می دهد. كار نصب و تكمیل این سقف شبكه ای با 16 کیلومتر کابل کشی در مساحت 12000متر مربع، طی 8 هفته به طول انجامید. این پیست یکی از مقاوم ترین سایت های پارک المپیک به شمار می آید، سبكی وزن سقف آن ، به اندازه نصف وزن دیگر پیست های سر پوشیده است که درساخت یک بنای محكم بكار می رود. نمای بیرونی سایت از 5000 متر مربع چوب سرو قرمز غربی ساخته شده است.امکانات پیست دوچرخه سواری عبارتند از :

  • 6000 صندلی ورزشگاهی برای تماشاچیان مسابقات المپیک و مسیر سرپوشیده برای مسابقات دوچرخه سواری معلولین در سال 2012
  • 250 متر مسیر سرپوشیده مسابقات براساس مصوبه اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری
  • سالن بیضی شكل برای تماشاچیان مسابقات دوچرخه سواری
  • 8 رختكن
  • رستوران و خدمات اورژانس
  • دوچرخه های كرایه ای و فروشگاه های كوچك ، خانواده ها می تواند با استفاده از این دوچرخه ها از امکانات دیگر نیز بهره مند شوند.
  • تعمیرگاه دو چرخه، سالن ژیمناستیك و بدنسازی ، انباربرای نگهداری 300 دوچرخه
  • اتصال سایت به تمامی مسیرهای دو چرخه سواری در سراسر لندن و امكان ارتباط آن به همه مكان های مهم شهر

منبع:memarinewsنوشته شده در : سه شنبه 1 شهریور 1390  توسط : R.k.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات